78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette

  • 78 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum

Lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette Cannes är ett utmärkt ställe att bo på i distriktet Pointe Croisette och ligger ungefär 25 minuters promenad från Kyrkan Notre Dame d'Esperance. Lägenheten erbjuder också gästerna bekvämligheter som strykutrustning och strykjärn med strykbräda, samt diskmaskin för en trevligare vistelse.

Boendet erbjuder gästerna balkong, sitthörna och vardagsrum, samt moderna bekvämligheter som luftkonditionering. För extra bekvämlighet finns en separat toalett och en dusch i lägenheten. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Detta boende har ett komplett kök, utrustat med vattenkokare, kylskåp och köksredskap.

Den här 78 m² stora lägenheten har ett strandnära läge, 200 meter från Cannes Croisette och några meter bort från Eglise Notre-Dame-des-Pins. Gästerna kan njuta av läget ungefär 19 minuters promenad från Festivalpalatset. Lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette med 2 sovrum ligger nära den närmaste busshållplatsen Miramar.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette Cannes
Cannes Croisette Apt Luxe Avec Terrasse & Vue Mer
Mobilpris

Cannes Croisette Apt Luxe Avec Terrasse & Vue Mer

150 m från boendet
Croisette Luxury Apartment
Mobilpris

Croisette Luxury Apartment

9.0
Utmärkt 1 recension
169 m från boendet
Croisette Martinez Terrace & Sea View
Mobilpris

Croisette Martinez Terrace & Sea View

10
Exceptionellt 1 recension
223 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    26 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Privat strand
    • Strand

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer06029028848HT
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av den strandnära lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette?
      Populära sevärdheter nära den strandnära lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette inkluderar Kyrkan Notre Dame d'Esperance, som ligger 25 minuters promenad.
    • Hur mycket kostar det att bo på lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette?
      Priset för att hyra lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette är 147€.
    • Erbjuder den strandnära lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette parkering?
      Den strandnära lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette har gratis privat parkering.
    • Finns det några matställen i närheten av lägenheten?
      Restauranger i närheten av lägenheten inkluderar restaurangerna Creperie De La Croisette och Mimi, som ligger ungefär 5 minuters promenad bort.
    • Hur stort är lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette?
      Lägenheten 78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette har en total yta på 78 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    26 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    78M2 Terrasse Vue Mer A 50M De La Croisette Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng